Mały Duży Remont

 

Adam Rogoziński

ul. Podleckiego

80-180 Gdańsk

NIP 8781725385.

 

tel. 693 588 630 - projekt wnętrza

tel. 697 086 093 - remont, wykończenie

 

email -  biuro@rogostudio.pl

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

KONTAKT
tel. 693 588 630
email. biuro@rogostudio.pl

projektowanie wnętrz Gdańsk

Wizualizacje a realizacje - projektant wnętrz Gdańsk

Dzisiaj temat, który interesuje każdą osobę, która chce podjąć współpracę z projektantem wnętrz. Jaka jest różnica pomiędzy wizualizacją, a realizacją. Czy faktycznie po otrzymaniu wizualizacji widzę swój przyszły dom. Czy różnice będą tak duże, że nijak będzie się to miało do efektu końcowego.

Na rynku można spotkać różnych projektantów i tym samym różną jakość wizualizację. Niektóre z nich są fotorealistyczne inne przypominają te z gry Simsy.

 

Oczywiście im są one bardziej realistyczne, tym łatwiej wyobrazić sobie efekt końcowy. Ogólny zarys nie da nam odczuć jak to wnętrze będzie wyglądało po końcowej realizacji.

 

Jeżeli zatem podejmujemy się współpracy z danym projektantem wnętrz warto zapoznać się z jego wcześniejszymi pracami i jakością samych wizualizacji, aby nie czuć rozczarowania, jeżeli nie spełnią one naszych oczekiwań, a pieniądze zostaną już wpłacone.

Jakie jednak dają możliwości wizualizacje – nieskończone tak naprawdę. Przecież to dzięki nim możemy ocenić – czy wolimy jasną czy ciemną podłogę, czy zabudowa z TV ma być prosta czy może bardziej skompilowana.

 

Jeżeli projektant nie ograniczył liczby wizualizacji – tak naprawdę możemy porównywać różne opcje w nieskończoność. Aż zobaczymy to wnętrze, które nas zachwyci.

 

Dzisiaj pokażę Wam jak przebiegały pracę nad jednym z projektów wnętrza w Gdańsku.

Ile było zmiennych od początku projektu po jego końcowe ustalenia i oczywiście najważniejsze – efekt końcowy – czyli jak zostało to zrealizowane.

Aranżacja wnętrza w Gdańsku dotyczyła mieszkania około 90 metrowego. Dwie bardzo wąskie sypialnie, garderoba, dwie łazienki oraz przestrzeń wypoczynkowa z aneksem kuchennym. Pierwsze wizualizacje przesłane do klienta wyglądały następująco.

I choć klient był nimi zachwycony to jednak stwierdził, że chciałby porównać je z jaśniejsza kolorystyką drewna. I tak krok po kroku powstawał efekt końcowy.

 

I dzięki takim działaniom uzyskaliśmy wnętrz, które klienta zachwyciło, w którym się po prostu odnalazł.

A nam umożliwiło zamówienie drzwi, podłóg, armatury łazienkowej, kafelek przed wejściem ekipy remontowo – wykończeniowej.

Takie działania nie przedłużają niepotrzebnie czasu trwania wykończenia mieszkania. Gdy firma wykończeniowa ma materiał i całą armaturę szybciej jest w stanie wykonać wszystkie pracę. A nie oszukujmy się na chwilę obecną sa problemy z dostawami i nie można pozwalać sobie na zwłokę z zamówieniami, bo w pewnym momencie opóźnienia doprowadzą do zatrzymania prac na budowie.

 

Warto zatem wszystko przemyśleć i zaplanować dużo wcześniej, zanim otrzyma się klucze od dewelopera lub wypadnie termin rozpoczęcia prac.

 

I tak oto po kilku miesiącach realizacji otrzymaliśmy efekt końcowy, który można łatwo porównać z wizualizacjami. 

Zapraszamy do kontaktu