10 maja 2023

PROJEKT KUCHNI ONLINE

Kolejną nieciekawą sytuacja – tym razem trochę mniej kosztowną, był zły dobór blatów i zlewu przez klientów. Pani domu bardzo zależało na podwieszanym zlewie, aby swobodnie przekładać warzywa, owoce do mycia. W nowej kuchni wymarzyła sobie tą opcję.

 

Kupiła podwieszany zlew i blat laminowany. W momencie gdy przyszli wykonawcy montować kuchnię poinformowali ją, że musi zakupić inny zlew, ponieważ przy tego typu blatach nie można zamontować zlewu podwieszanego.

 

Pani domu musiała zrezygnować ze swoich marzeń. Innym rozwiązaniem była zmiana blatów – jednak wymieniając blaty na inne zapłaciłaby dużo więcej.

 

Innym zaś przypadkiem, z którym się spotkałam był zły wymiar cokołów. Po zakupie zmywarki do zabudowy okazało się, że zaplanowane zostały zbyt niskie cokoły i zmywarka nie otwiera się poprawnie.

Mogłabym jeszcze długo wymieniać.

Wydawałoby się, że zaprojektowanie kuchni wymaga tylko rozplanowania tu piekarnik, tam lodówka i wpuszczenie stolarza. Nic bardziej mylnego. Trzeba mieć podstawową wiedze techniczną, znać ergonomię, mieć pojęcie o materiałach i zapoznać się z wymaganiami AGD.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z fachowej pomocy zapraszamy. Zaprojektujemy Ci wymarzoną kuchnię – pomożemy dobrać odpowiednie materiały, ustawienie szafek, nie zapomnimy o dodatkach.

 

Więcej informacji uzyskasz na stronie Projekt kuchni online

PROJEKT KUCHNI ONLINE

Czy można zaprojektować kuchnię samemu, bez pomocy projektanta, stolarza lub innych osób, które posiadają fachową wiedzę?

 

To zależy. Ogólnie meble kuchenne są jednym z bardziej problematycznych tematów. I bez wiedzy technicznej możemy popełnić sporo błędów, które albo utrudnią późniejsze funkcjonowanie albo podniosą nam koszt zakupu mebli kuchennych.

 

Sama spotkałam się z tego typu inwestycjami. Błędy były przeróżne. Zaczynając od źle dobranych materiałów, które po krótkim okresie użytkowania puchły i robiły się nieestetyczne, a kończąc na złym ustawieniu szafek. Doprowadziło to do sytuacji, ze zmywarka i szafka na odpady nie mogły być otwarte w tym samym czasie. Opcja zgarnięcia z talerza resztek i włożenia go do zmywarki nie wchodziła w grę. Najpierw należało wszystko pozgarniać, odłożyć talerze, zamknąć szafkę, otworzyć zmywarkę, wziąć ponownie brudne talerze do ręki i umieścić je w zmywarce.

 

Właściciele tej kuchni nie mieli odpowiedniej wiedzy i nie wykryli błędu, gdy otrzymali projekt od stolarza. Bardziej skupili się niestety na kolorystyce frontów, niż na ergonomii. Po zamontowaniu mebli mieli bardzo dużą przeprawę z wykonawcą, który stwierdził, że sami zaakceptowali projekt, zatem on nie zapłaci za poprawki. A pamiętajmy, ze do zmiany były również przyłącza.

 

PROJEKOWANIE WNĘTRZA ONLINE

biuro@rogostudio.pl
tel.693588630

STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

693 588 630

biuro@rogostudio.pl

Rogo Studio

Napisz do nas: