STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

KONTAKT
tel. 693 588 630
email. biuro@rogostudio.pl

projektowanie wnętrz Gdańsk

Jaki kolor ścian w kuchni wybrać? 

31 maja 2022

Pamiętaj, że najważniejszą zasadą, jaką musisz się kierować jest taka, aby ta przestrzeń podobała się Tobie. To przecież właśnie Ty spędzisz w niej najwięcej czasu.

Wiecie, ze jest to jedno z najczęstszych pytań, jakie dostaję od klientów projektując wnętrza w Gdańsku. Zawsze zastanawiam się, co skłania do tego, że to kuchnia zawsze jest największą zagwozdką odnośnie koloru ścian. I chyba to oczywiste. To miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu i jednocześnie takie, które najtrudniej nam utrzymać w czystości.

 

Jakie zatem kolory ścian wybieram sama w kuchni. Odpowiedzi jest kilka.

 

Jeżeli kuchnia połączona jest z salonem, nie odcinam tego wnętrza od reszty pomieszczeń. I w tym wypadku kolor ścian w kuchni ma być identyczny jak kolor ścian w salonie – neutralne beże lub szarości będą wyglądały najlepiej.

 

Przy jasnej kuchni w kolorach bieli, szarości mocne akcenty wole dać w formie dodatkowego wykończenia ścian – i tak super sprawdzi się tapeta, cegła lub wyrazista płytka w przestrzeni pomiędzy meblami. To ten element będzie przyciągał wzrok, jeżeli kuchnia pozostaje w stonowanej kolorystyce

W kuchni drewnianej lub o ciemnej kolorystyce – tym bardziej decyduję się na jasne kolory ścian.

 

Kuchnia sama w sobie będzie stanowiła mocny akcent. Po co dodatkowo kombinować i go rozpraszać. Tym bardziej jeżeli mamy np. wyspę kuchenna z kamienia naturalnego.

 

Zatem w kuchni wybieramy jasną, stonowaną kolorystykę. I pomijając nawet odczucia wizualne wiecie przecież sami, że na jasnych kolorach najmniej widać jakiekolwiek zabrudzenia. Używając dodatkowo dobrej farby mamy pewność , że lekkie przetarcie ściany wilgotna ścierką umożliwi nam zmycie zabrudzeń.

Na ciemnych kolorach widać zaś wszystko. Dziecko dotnie tłustą rączką i już zostaną odciski. Tu również oczywiście można zmywać, ale jeżeli już mamy ochotę na wyrazistą farbę na ścianach w kuchni to użyjmy ją tylko na jednej ścianie. Nie po całości.

 

Nie przytłaczajmy tego pomieszczenia.

Mały Duży Remont

 

Adam Rogoziński

ul. Podleckiego

80-180 Gdańsk

NIP 8781725385.

 

tel. 693 588 630 - projekt wnętrza

tel. 697 086 093 - remont, wykończenie

 

email -  biuro@rogostudio.pl

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!