Zatem oszacowaliśmy koszt wykończenia mieszkania o metrażu 60 m2 w dużym mieście. Tak warto podkreślić, że mówimy o aglomeracji. Ponieważ ceny za usługi mogą być niższe w mniejszej miejscowości wyższe zaś w dużym mieście.

 

Szacunki obejmują też zakup materiałów ze średniej półki cenowej. Nie opierają się na produktach z marketów budowlanych. Dlaczego, ponieważ założenia są takie, ze remont czy wykończenie przeprowadzamy na lata. Pomimo długoletniego użytkowania ma nam służyć, cieszyć oko, dać swobodę użytkowania.

ZAKUP MATERIAŁÓW

 

PODŁOGI

Koszt od 20 000 do 30 000 zł

 

Oczywiście zależy od tego, na co się zdecydujemy. Czy wybierzemy panele podłogowe, gres, a może podłogę drewnianą. Wybór jest szeroki.

 

DRZWI

Koszt około 15 000 zł

 

Założyłam drzwi ze średniej półki cenowej, 4 sztuki. Kuchni, łazienka, dwie sypialnie. Oczywiście ich ilość może być mniejsza lub większa. I warto zwrócić uwagę, że w sklepach internetowych cena za drzwi podana jest za samo skrzydło a doliczyć trzeba oczywiście również ościeżnicą. I w zależności od wszystkich konfiguracji typu – revers, bezprzylgowe ich cena zwiększa się lub zmniejsza.

 

MEBLE TAPICEROWANE

Koszt od 15 000 - 20 000 zł

 

Tu też cena jest zmienna. Wiadomo, można znaleźć narożnik za 4 000 i można znaleźć za 9 000. Jednak cena ma znaczenie. Choćby przykład z życia wzięty – moja koleżanka kupiła narożnik z Internetu z popularnego sklepu, po 3 latach użytkowania materiał wyblakł jej od słońca. Narożnik ma plamy i już myśli o jego zmianie. I może jednorazowo zapłaciła mniej, ale ostatecznie koszt zakupu ponownego mebla wyjdzie drożej niż jeżeli zdecydowałaby się na droższy model za pierwszym razem. Takich przykładów można mnożyć. Niższa cena wpływa na niższej jakości materiały. Producent kupuje najtańsze komponenty żeby jeszcze samemu zarobić. I ostatecznie ta jakość wychodzi bardzo niska.

Oprócz narożnika doliczone zostało również łózko sypialniane, materac, łóżka w pokoju dzieci i ich materace.

 

WYPOSAŻENIE ŁAZIENKI

Koszt od 15000-30000 zł

 

Cena zależna jest od metrażu, płytek jakie wybierzemy i idąc dalej tym tokiem myślenia armatury. Na niektórych rzeczach można zaoszczędzić, ale na armaturze nie polecam. A od klientów słuchałam już różnorakich opowieści. Po te lżejsze, zatem kolor armatury ściera się w trakcie jej użytkowania, po te bardziej drastyczne dotyczące zalania łazienki, gdy pękła uszczelka czy gwint. Wybierając armaturę decydujmy się minimum na średnią półkę cenowa. Ta łazienka ma nam starczyć na lata.

 

SPRZĘT ELEKTRONICZNY

Koszt do 30 000 zł

 

Meble w kuchni swoją droga, ale nie zapomnijmy również o zmywarce, lodówce, piekarniku, ekspresie do kawy czy mikrofali. Wybór od producentów jest bardzo duży – im więcej opcji dodatkowych ma dane urządzenie tym jego cena jest wyższa. Lodówka z opcja No-Frost, szuflada na świeże owoce, kostkarka lodu, czy nawet powiadomienia sms, że zabrakło mleka w lodówce. Te wszystkie opcje kosztują. Podobnie z piekarnikiem czy ekspresem do kawy.

 

LAMPY I OŚWIETLENIE

Koszt do 10 000 zł

 

Powinniśmy się w tej kwocie zmieścić jeżeli nawet zdecydujemy się na bardziej designerską lampę w salonie czy nad wyspą. Te elementy nie są aż tak drogie, po prostu po zsumowaniu ich ilości robi się automatycznie wyższa kwota.

PRACA PODWYKONAWCÓW

 

Wiadomo, że każda firma, która będzie oferowała nam usługi i ostatecznie pojawi się na budowie weźmie określona ilość pieniędzy. Zastanówmy się zatem komu będziemy musieli zapłacić i jakie będą to mniej więcej kwoty za remont mieszkania lub jego wykończenie.

 

PROJEKTANT WNĘTRZ

Koszt od 8 000 -15000 zł

 

Wiadomo, stawki na rynku są różne. Jeżeli jednak szukamy osoby z doświadczeniem na budowie, a nie jedynie wizualizatora to koszt opiewa się o wyżej wymienione kwoty. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ to z projektantem ustalimy wszystkie szczegóły – od ilości sufitów podwieszanych, po rodzaj podłóg, lamp czy płytek. Po wejściu ekip remontowo –budowlanych będziemy już mieli konkretna wizję jak wyglądać ma nasze nowe mieszkanie.

 

FIRMA REMONTOWO-WYKOŃCZENIOWA

Koszt od 40 000 do 90 000 zł.

 

Wszystko zależy oczywiście od zakresu prac. Co podnosi kwotę za wykończenie wnętrza.

 

Po pierwsze krzywe ściany – jeżeli trzeba je dodatkowo szpachlować.

Po drugie ilość sufitów podwieszanych.

Po trzecie ilość łazienek.

 

Tak naprawdę każdy element ma znaczenie, jednakże te trzy opcje umieszczają nas na dolnej lub górnej krawędzi widełek, które podałam.

Co dodatkowo warunkuje koszty prac - płytki które wybierzemy w łazience. Jeżeli zdecydujemy się na wielkoformatowe ich koszt położenia będzie dużo wyższy od płytek o mniejszych rozmiarach.

Wykończenie ścian stiukiem betonowym, tapeta, listwami dekoracyjnymi itd. Im więcej elementów dodatkowych, tym koszt wyższy. Ponadto ilość punktów elektrycznych, zmiana hydrauliki itd.

 

I zanim załamiemy ręce pamiętać należy, ze mieszkanie wykonane jest na lata. Warto zapłacić więcej dla lepszej firmy budowlanej niż wybrać najtańszego fachowca, który nie zagwarantuje nam jakości swoich usług, nie podpisze umowy i nie jest ubezpieczony. Dobre firmy remontowo- budowlane nie tylko nam to gwarantują, ale i biorą odpowiedzialności finansową za zakupiony materiał.

 

W kwocie tych usługi wliczony jest materiał budowlany – masy szpachlowe, farby, kleje, fugi, płyty G-K itd.

 

KAMIENIARZ

Koszt od 10 000 do 20 000 zł

 

Oczywiście jak zdecydujemy się na wykończenie ścian kamieniem lub na blat kamienny w kuchni. Kwota zależy od ilości kamienia.  W cenę tej usługi wliczony jest kamień.

 

SZKLARZ

Koszt około 5 000 zł

 

Tu już naprawdę trzeba postarać się, żeby cena była wyższa. Lustra wklejane nie są usługa drogą, a dają niesamowity efekt do wnętrza.

 

STOLARZ

Koszt od 80 000 do 120 000 zł

 

Jeżeli zakładamy, ze wszystkie meble w mieszkaniu są na wymiar. Ważne jest również, jaki materiał wykończeniowy wybierzemy. Jednak w tej kwocie uda nam się wykonać kuchnię z mebli fornirowanych , zaś sypialnie z laminowanych.

Oczywiście im bardziej skomplikowana dla stolarza praca tym koszt będzie większy. A co narzuca kwotę oprócz materiału – wszelkiego rodzaju frezy, nietypowe połaczenia, wygięcia itd.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

693 588 630

biuro@rogostudio.pl

Rogo Studio

Napisz do nas:

 

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań podczas rozmów z klientem. I nie bez powodu. Oszacowanie budżetu jest jedna z ważniejszych kwestii. Po pierwsze jeżeli mamy odłożone pieniądze i chcemy dowiedzieć się, czy wystarczy nam środków, po drugie jeżeli musimy się kredytować to ważne jest, aby w banku starać się o konkretną kwotę kredytu.

 

Oszacujmy zatem kosz remontu i wykończenia mieszkania o metrażu 60 m2.

 

MIESZKANIE Z RYNKU PIERWOTNEGO CZY WTÓRNEGO

 

Wielu osobom wydaje się, ze mieszkania z rynku pierwotnego pochłonie więcej pieniędzy, niż z rynku wtórnego. Tak, ale tylko wtedy, gdy w starym remontowanym mieszkaniu jesteśmy w stanie cokolwiek zachować, jeżeli zaś do remontu jest po prostu wszystko to koszty rozbiórek, wywozu śmieci podniosą nam koszty.

W mieszkaniu od dewelopera wchodzi do czystych, pustych pomieszczeń. Ekipa, która pojawi się na budowie nie doliczy za wywóz i rozbiórkę, zatem zaoszczędziliśmy kwotę od 3000 - 5000 zł.

11 października 2023

Ile kosztuje remont lub wykończenie mieszkania 

PROJEKTANT WNĘTRZ

GDAŃSK

GDYNIA TRÓJMIASTO I OKOLICE

 

STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ